Western Union
BZ WBK
 • To była sytuacja, która do dziś wywołuje u mnie dreszcz emocji - zaledwie nieco ponad godzina do odlotu samolotu, którym miałem lecieć na Święta do domu, niezapłacony jeszcze bilet, a w kieszeni pustka. Przymusowa wigilia na lotnisku? Nic z tych rzeczy! Dzięki błyskawicznemu przekazowi pieniężnemu Western Union w domu byłem zgodnie z planem.

  W Glasgow spędziłem pół roku. Pracowałem, poznałem wielu wspaniałych ludzi, zdobyłem cenne doświadczenie i pieniądze na remont kuchni. Meble i sprzęt miałem już od dawna wypatrzone, dlatego nie czekajac na powrót do kraju, zamówiłem je przez internet mojego przedostatniego dnia pobytu w Szkocji. Pieniędzy zostało mi w sam raz na zarezerwowany wcześniej bilet lotniczy i dojazd na lotnisko.

  Gdy już byłem na lotnisku przeżyłem szok. Nigdzie nie mogłem znaleźć swojej karty płatniczej. Jak się później okazało, zgubiłem ją w taksówce. Sytuacja wydawała się patowa - to był absolutnie ostatni samolot, który odlatywał do Polski przed gwiazdką, a ja nie miałem grosza przy duszy. Już myślałem, że Święta będę musiał spędzić z dala od domu.

  Na szczęście przypomniałem sobie o usłudze przekazów pieniężnych, o których czytałem jeszcze w Polsce. Procedura okazała się niezwykle łatwa, błyskawiczna i niezawodna. Wystarczył szybki telefon do rodziny i już po 30 minutach odbierałem gotówkę z pobliskiej placówki Western Union. Pół godziny później siedziałem już w samolocie i leciałem do domu spędzić najwspanialsze Święta w moim życiu!

 • Nawet nie przypuszczałam, że tego dnia stanę przed szansą spełnienia moich marzeń. Niewiele też brakowało, żebym tę szansę bezpowrotnie zaprzepaściła. Gdyby nie szybkość i pewność z jaką działają przekazy pieniężne Western Union, nie jeździłabym dziś samochodem z moich snów!

  Całe życie marzyłam o kabriolecie. Niestety polska aura sprawia, że nie są one zbyt powszechne w naszym kraju, a co za tym idzie - nie mogłam znaleźć takiego modelu, który spełniałby moje wymagania, głównie pod względem finansowym. Powoli zaczynałam tracić nadzieję, że kiedykolwiek uda mi się spełnić moje marzenie.

  Pewnego dnia przechodziłam koło komisu samochodowego i zamarłam z wrażenia. Przepiękny kabriolet, dopiero co wystawiony na parking, kusił swoim niesamowitym wyglądem. Podeszłam bliżej i nie mogłam uwierzyć własnym oczom - cena była tak atrakcyjna, że nie wahałam się ani chwili: "kupuję!". Okazało się, że sprzedający bardzo pilnie potrzebuje gotówki i stąd taka niska cena. Niestety, nie byłam jedyną osobą chętną do kupna i samochód miał być sprzedany temu, kto jako pierwszy stawi się w komisie z całą kwotą w gotówce.

  Na nieszczęście, nie miałam sałej potrzebnej sumy na koncie - brakowało mi 5000 zł. Zadzwoniłam do rodziców - bardzo chcieli mi pożyczyć te pieniądze, ale mieli konto w innym banku i na przelew musiałabym czekać nawet 24 godziny. Nie chciałam ryzykować, że ktoś mnie uprzedzi. Szczęśliwie, właściciel komisu powiedział mi o błyskawicznych przekazach pieniężnych Western Union. Znów zadzwoniłam do rodziców i w niecałe pół godziny później miałam całą potrzebną kwotę w kieszeni.

  Do domu jechałam już nie autobusem, ale samochodem moich marzeń. Tego dnia byłam najszczęśliwszym człowiekiem na Ziemi!

Znajdź punkt Western Union w Twojej okolicy