Western Union
BZ WBK

Przekazy pieniężne Western Union

Już od ponad 135 lat Western Union umożliwia realizację przekazów pieniężnych na całym świecie. Posiadając ponad 515 000 placówek agencyjnych w ponad 200 krajach i terytoriach WU oferuje Ci możliwość łatwego i błyskawicznego przesłania pieniędzy.

Aby skorzystać z usługi nie potrzebujesz konta bankowego, czeków ani kart kredytowych. Wystarczy wypełnić formularz i wpłacić pieniądze. Przekazy pieniężne jeszcze nigdy nie były tak proste w obsłudze! Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii informatycznych, pieniądze wysłane w systemie Western Union, szybko i bezpiecznie docierają do adresata.

W większości placówek sieci Banku Zachodniego WBK S.A. możesz realizować przekazy Western Union zarówno w PLN, jak i w USD oraz wypłacać w PLN, USD oraz EUR.

Regulamin usługi przekazu pieniężnego WU
(PDF,50 KB)

 

 

Usługi dodatkowe

- możesz więcej!***

 • Telefoniczne powiadomienie odbiorcy

  Chcesz, by odbiorca niezwłocznie dowiedział się o wysłaniu przekazu? Zleć pracownikowi placówki Western Union zatelefonowanie do odbiorcy!

 • Dołączenie wiadomości tekstowej

  Jeśli oprócz pieniędzy chcesz przekazać odbiorcy jakąś wiadomość, teraz masz taką możliwość! Wiadomość w postaci tekstowej zostanie przekazana odbiorcy wraz z pieniędzmi.

 • Przekaz na hasło

  Możesz wysłać pieniądze również odbiorcy, który na skutek nieprzewidzianych zdarzeń nie posiada dokumentów tożsamości. W takim przypadku wystarczy, że odbiorca poda agentowi Western Union ustalone przez Was hasło. W ten sposób możesz przesłać nawet równowartość 1000 USD.

  W przypadku, kiedy nadawca dołączył do przekazu hasło, odbiorca, aby móc odebrać pieniądze, musi podać prawidłowy odzew. Oprócz tego wymagana jest także znajomość podstawowych informacji o przekazie. Usługa HASŁO/ODPOWIEDŹ nie jest dostępna dla przekazów wysyłanych do Polski oraz przekazów krajowych.

 

Najczęściej zadawane pytania

 • Czy podanie numeru MTCN jest konieczne do odbioru przekazu?

  Konieczność podawania numeru MTCN jest uzależniona od restrykcji obowiązujących w kraju odbioru. W Polsce znajomość numeru MTCN przy odbiorze przekazu Western Union jest wymagana, niemniej nie jest wystarczająca do wypłaty środków – odbiorca zobowiązany jest podać również pozostałe szczegóły przekazu, czyli: informacje o kraju, z którego pieniądze zostały przesłane, imię i nazwisko nadawcy oraz spodziewaną kwotę i walutę przekazu oraz odzew na hasło (jeśli do przekazu było dołączone hasło).

   
 • Po jakim kursie następuje wypłata środków w przypadku przekazów zagranicznych?

  W przypadku, gdy odbiorca wybierze do wypłaty walutę wskazaną przez nadawcę, pieniądze zostaną wypłacone po kursie z chwili nadania przekazu. Jeśli waluta wypłaty wybrana przez odbiorcę będzie inna niż wskazana przez nadawcę, przekaz zostanie wypłacony po kursie ustalonym w momencie wypłaty.

  Poza prowizją należną za przekaz, zastosowany zostanie kurs wymiany ustalony przez Western Union. Western Union zastrzega sobie prawo do zmiany cen bez wcześniejszego powiadomienia.

   
 • Czy przekazy pieniężne Western Union są bezpieczne?

  Tak. Gwarantujemy, że przesyłane środki pieniężne dotrą do wybranego adresata, a szczegóły transakcji i Twoje dane osobowe będą ściśle chronione. Pamiętaj, bezpieczeństwo Twoich pieniędzy zależy również od Ciebie! Zapoznaj się z naszym poradami na podstronie "Bezpieczeństwo przekazu".

   
 • * Środki są na ogół dostępne w ciągu kilku minut od ich nadania z zastrzeżeniem warunków świadczenia usługi, obejmujących godziny otwarcia placówki oraz różnice czasu pomiędzy poszczególnymi strefami czasowymi.
 • ** W zależności od wyboru Klienta i możliwości oraz uprawnień walutowych poszczególnych placówek.
 • *** W wybranych placówkach i krajach. Dowiedz się, czy w kraju usługa ta jest dostępna, dzwoniąc pod numer 0 800 240 240 (koszt połączenia zgodny z taryfą operatora)
Znajdź punkt Western Union w Twojej okolicy